konzerty v Praha a Brne/shows in Praha and Brno

Sklenick, Brno

Kounicova 23

4/11/2012

start: 20:00
vstupné: 60czk

((((info below is in Czech, but many times it is only in english, so there we are…a brief summary in english – I will play a quartet improvisation with Stefano Ferrian (sax, guitar, other mysteries) and Simone Quatrana (piano and possible mysteries), improvisors from Italy, and Tomas Vtipil (violin, sound errors), an improvisor from Brno.  I will also do Core of the Coalman, and, I think, Tomas will play solo too…there will also be the duo of Jonas Kucharsky and Daniel Szabo (CZ/SK) who play guitars, drums, and electronics and create musics and experimental sounds reminiscent of free jazz, comtemporary music and noise.))))

AVA uvádí improvizační večírek v rámci evropského turné STEFANA FERRIANA a SIMONEHO QUATRANY (it). Duo italských improvizátorů bude v neděli 4. listopadu v brněnském café Sklenick sdílet pódium se dvěma výraznými osobnostmi tuzemské experimentální hudby: JORGEM BOEHRINGEREM (us/cz) alias CORE OF THE COALMAN, a TOMÁŠEM VTÍPILEM (cz). Ti pak vystoupí i sólově. Se svým čerstvým projektem se představí také JONÁŠ KUCHARSKÝ a DANIEL SZABÓ. Cílem Euro Connection Tour II je snaha spojit improvizátory napříč scénami

 a kulturami.

STEFANO FERRIAN & SIMONE QUATRANA (IT)
http://stefanoferrian.wordpress.com/
http://myspace.com/denoizeproject
http://www.denrecords.eu/
http://psychofagist.com/

STEFANO FERRIAN je italský hudebník, vydavatel, skladatel a improvizátor, aktivní postava evropské free jazzové scény. Rád se přitom pohybuje i za jejími hranicemi. Ať už jako zakladatel labelu dEN records, kytarista avant-grindové kapely Psychofagist a člen dalších projektů nad-jazzového extrému, nebo autor konceptuálního hudebního projektu de-Noize, který svou hravou nespoutaností a eklekticismem připomíná tvorbu Johna Zorna či Mika Pattona. Na poli volné improvizace patří Stefano Ferrian k nejaktivnějším evropským hudebníkům. Nedávno se spojil s Kenem Vandemarkem v bandu Rara Avis, vedle toho založil řadu dalších improvizačních projektů.
V Brně se mu už podařilo zdomácnět. O záříjovém vystoupení jeho jazzbandu Nutimbre se mluví ještě teď. Navíc je to teprve pár dní, co Českem prolétla jeho domovská kapela Psychofagist. Sólově se tu ukázal v rámci loňského Impro Connection Tour a teď si sem svůj saxofon veze zase.
Koncept turné zůstává jasný: Stefano a jeho spoluhráč z Nutimbre, pianista SIMONE QUATRANA, během své cesty Evropou sdílejí pódia s hudebníky z různých kulturních prostředí, aby se vzájemně obohatili o své vize a nápady. Stefano tak chce přispět k propojování muzikantů z celého světa a udržování mezinárodní scény improvizované hudby. Brněnské vystoupení bude stejně jako všechna ostatní zaznamenáno pro kompilace z turné.

CORE OF THE COALMAN (US/CZ)
https://multiplesystemsofevents.wordpress.com/
http://soundcloud.com/core-of-the-coalman
http://coreofthecoalman.bandcamp.com/

JORGE BOEHRINGER, alias CORE OF THE COALMAN, je americký skladatel, improvizátor a multimediální umělec, momentálně sídlící v Praze. Přes akademické hudební vzdělání se jeho hudba neutopila ve floskulích klasiky. Naopak: Jorge si zachovává rozpustilost písničkáře, pro kterého je zvuk primárně textem, se kterým je možné do nekonečna manipulovat. Aby ne, když studoval s takovými jmény hudebního experimentu jakými jsou Alvin Curran, Pauline Oliveros nebo Fred Frith. A tak v sobě mísí sofistikovanost soudobé vážné hudby a radikálnost noisu. Core Of The Coalman je hudební snílek, jehož hudba funguje jako nekonečné projekční plátno pro imaginaci posluchače, jako černá díra eskapistických fantazií. Při jeho živých vystoupeních získává zvuk fyzické rozměry: vibrace violy, harmoniky a hlasu se prohání po spirálách repetice a postupně se zahušťují do opojných dronů a hlukových ploch.

TOMÁŠ VTÍPIL (CZ)
http://www.vtipil.cz/

TOMÁŠ VTÍPIL je tikající muž brněnského hudebního podsvětí: působí zde jako hudebník (DG307, Urband, Neuland, [che], cs_zvuk), skladatel (je autorem hudby k filmu Pouta), producent a zvukař. Jako sólový hráč a improvizátor je Tomáš umanutý samorost, který rád surfuje na chybách zvuku. Rád sbírá a recykluje zvuky, kterých se ostatní štítí. Užívá si pozici demiurga, který určuje veškeré hodnoty ve svém zvukovém vesmíru. Zvukové errory a glitche, nepravidelnosti a přehmaty v něm nejsou na obtíž, ale naopak rozšiřují výrazové možnosti. A na debutu z roku 2010 „Do Not Eat – Throw Away“ je to znát -j ako hudebník není Tomáš nikdy dost sytý. Plastičnost jeho živých vystoupení – ať už sólových nebo v kolaboraci – je pověstná. Začít může divnou folkařinou nebo dadaistickou poezií a z noisových erupcí pak vyextrahovat současný zvuk experimentálního techna. Jeho housle, dechový synťák, krabičky s efekty a samozřejmě i hlas slibují ve srážce s violou CORE OF THE COALMAN spoustu zajímavých momentů.

JONÁŠ KUCHARSKÝ & DANIEL SZABÓ (CZ/SK)

Mladá horká krev improvizace. Jonáš Kucharský a Daniel Szabó za sebou mají řadu dočasných projektů a kolaborací na poli soudobé vážné hudby, noisu a free jazzu. Jonáš nyní hraje na bicí v improvizačním noisovém triu Glad To Get Away. Společně vystoupí poprvé, a to v sestavě kytara, efekty, laptop, bicí. Čekat můžete spoustu explodující energie, ne zkostnatělý akademismus.

& AVAfterparty: love, tea & post-post

Sklenick, Brno
4/11/2012
start: 20:00
vstupné: 60czk

Kounicova 23

http://ava.chernobyl.eu/
http://facebook.com/avantyry
https://www.facebook.com/Sklenick
událost @last.fm: http://www.last.fm/event/3416400+Impro+Connection+Tour+II:+STEFANO+FERRIAN+-+SIMONE+QUATRANA,+CORE+OF+THE+COALMAN,+TOM%C3%81%C5%A0+VT%C3%8DPIL

Acekoof Page

then, next week, v Praze: 

“…Dokuro is the artistic maelstrom formed by the duo of Agnes Szelag & The Norman Conquest. Their music has been described as a collision of electronics, voices, & cello in a frenzied swirl of noise, pop melodies, improvisation, and lush ambience that transport the listener to blood red moons & dusty corners of the heart…”

This is the duo of Agnes Szelag and the Norman Conquest.  Both electro-acoustic wizards (sorry can’t avoid the reference there to my favorite band!), they weave strange and beautiful carpets of voice, strings (maybe), and both small and extended electronic sounds.  These carpets, however, refuse to stay down on the ground.  Sounds seem to rise, fall and also to plateau , continuing outward, suggestive of the infinite.  Should be glorious.  They have a great youtube selection here.

http://dokuro.bandcamp.com/

I will then do Core of the Coalman, which you can hear with the links above and also below. As above, so below. Vibrations above, vibrations below.  The weather above, is felt below.  In any case, its a cure for loneliness.  In many cakes, its a cure for thought.   Time has a curve, a bow, and vibrates like an open but fixed string.  The harmonics produced are the same given desert or ocean.  Despite the fact that I am a Pisces, its not about water, especially.  Its not about sand either, though some small crystals arranged chaotically with respect to one another may be vibrated in their lattices.  Its in Final, on Wednesday, at 8pm, and maybe this time I can actually manage to play a good show there.  I plan to play some of the things I have been working on, some of which I played in St George’s Church at Hunters Moon Festival in Ireland last weekend.

for example:

joy, pain, and violence sometimes pleasant: http://www.klangundkrach.net/

Advertisements

Comments are closed.

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: